Весільна поліграфія і все про неї...

Весільна поліграфія і все про неї...
Сучасні нареченої готуються до весілля грунтовно — вивчають весільні сайти, блоги, зберігають у комп'ютері гігабайти картинок, що надихають, і заводять собі окрему дошку для кожної дрібниці на Pinterest. Особливо зачаровують картинки під тегом Wedding Stationary - аналог російського Весільна поліграфія - рівно розкладені на столі картки різних розмірів і форм. Здавалося б, просто папірці та конвертики, але як це красиво!
Так-так, саме тоді, коли більшість людей практично розучилася писати ручкою, на Заході величезну популярність набирають «набори для листів», марки, дизайнерський папір, курси каліграфії. Це дуже відбивається і на весільних трендах.
Надсилати красиві паперові запрошення на весілля стає обов'язком кожної молодої пари.
Не потрібно вигадувати жодних оригінальних листівок найнеймовірніших форм, висікати дату весілля на камені, випилювати з дерева імена гостей, вишивати назву ресторану на тканині, робити шоколадні цукерки з іменами молодят… Все це в минулому. До нас повернулися конверти та папір.
І якщо із запрошеннями все більш-менш ясно, то що за картки та папірці лежать навколо? Що ще входить до цього розряду весільної поліграфії? Почнемо по порядку.

Save the date.
«Save the date» дослівно перекладається як «Збережи дату». Перше, що відправляють майбутні наречені потенційним гостям, — це картки Save the date, а зовсім не весільні запрошення. Вирушають вони за 3-9 місяців до весілля, залежно від того, коли починається підготовка до урочистостей. Загалом, як тільки ви визначилися, що хочете створити сім'ю, та призначили дату – надсилайте картки Save the date. Навіщо? Щоб ваші друзі та родичі, особливо ті, хто мешкає в іншому місті чи країні, не планували нічого на цей день.
Інформація в такій картці найпростіша: імена нареченого та нареченої, дата весілля та приписка «Подробиці у запрошенні».
Можна також написати передбачувану географію весілля. Якщо весілля буде проводитись в іншому місті або за кордоном, ваші гості зможуть заздалегідь спланувати свою відпустку. Більше нічого не потрібно. Подробиці церемонії, адреса та назва ресторану, побажання по дрес-коду — все це ви повідомте вже в запрошенні, коли ґрунтовно підготуєтеся і матимете всю інформацію. При цьому ви будете спокійні, що всі гості знають про вашу подію і вже готуються до неї.

Весільні запрошення.
Папір, картка та конверт. Конверт, папір та картки. Виконані дизайнером, надруковані у гарній друкарні. Додатковими декоративними елементами можуть стати стрічки, тасьма, марки, сургучні печатки, тиснення або лазерне різання. Але без надмірностей. Забудьте про незліченну сяючу брошку, велике пір'я, кулони, бусини та інші атрибути з магазинів скрапбукінгу.
До речі, знову стає модним віддавати запрошення майстрам каліграфії. Тексти, написані вручну, мають особливий шарм і безсумнівно порадують старше покоління. І, звичайно, ніхто не скасовував опцію «надіслати поштою». Навіть усередині одного міста. Конверти з печатками, штампами, марками – це чудово!
У запрошенні прийнято звертатися особисто до гостя та повідомляти дату, час та місце основних весільних заходів (церемонія, вечеря, фотосесія тощо), тематику та дрес-код, якщо такі є, побажання щодо подарунків. І годі. Інші подробиці повідомте особисто або в інформаційній картці.

Картка RSVP.
«Répondez s'il vous plaît» з французької перекладається «Будь ласка, дайте відповідь». Це окрема картка, яка кладеться в конверт із запрошенням, щоб гості могли написати на ній, чи вони прийняли запрошення і чи приїдуть на весілля. Часто таку картку виконано у вигляді спеціального бланка, а також на ній вказано термін, до якого слід надіслати відповідь. Іноді до картки прикладають готовий маленький конверт з марками (у тому самому стилі, що й основний конверт для запрошення), щоб гостю було простіше надіслати свою відповідь.

Інформаційна картка.
Тут ви можете надрукувати яскраву схему проїзду або детальне пояснення, як знайти місце урочистостей, інформацію про розміщення в готелі. Якщо у вас є спеціальна весільна палітра кольорів, то про неї теж варто згадати в інформаційній картці. А може, ви хочете, щоб гості вивчили певну пісню, чи мрієте, щоб кожен приніс із собою якийсь особливий аксесуар? Загалом, опишіть усі важливі для вас деталі, які не вмістились у тексті весільного запрошення.

Програма весілля.
Так-так, як у театрі. Або на футболі. Програма видається перед початком весілля і в ній міститься розпорядок свята: час збору гостей, фуршету, початок та кінець церемонії, час на фотосесію, початок бенкету, початок розважальної програми тощо.
Корисною інформацією може стати список музичних композицій, що звучали під час церемонії, та схема весільної території у тому випадку, якщо вона велика: вкажіть, де є фотозона, чил-аут, місце для куріння, туалет. Часто молодята пишуть у програмі коротку історію свого кохання, пам'ятні для пари дати, друкують на сторінках кросворд з питаннями про себе, щоб гості не нудьгували під час очікування церемонії.
Можна згадати і ключових гостей (подружок нареченої, друзів нареченого, батьків), а також тих, хто організує ваше весілля та виступає на святі (імена ведучого, розпорядника, фотографа, назва кавер-групи, щоб гості змогли ввічливо звернутися до них).
Така програма — чудова пам'ять про весілля та експонат для сімейного архіву. Через багато років вашим дітям та онукам буде цікаво не лише розглядати весільні фотографії, а й помацати «артефакти».

Розсадкові (банкетні) картки.
До них ми вже більш-менш звикли. Варто згадати про те, що може бути кілька варіантів використання таких карток: їх кладуть безпосередньо на те місце, де сидітиме гість, або створюють особливу карту, на якій розташовані по алфавіту картки з іменами гостей та номером їхнього столу. В останньому випадку людина бере свою картку і прямує до потрібного столу, де займає будь-яке вільне місце.

Номери столів.
Наразі декоратори пропонують номери столів різних форм та розмірів, виготовлені з різних матеріалів, але класичні поліграфічні номерки ще ніхто не скасовував. Вони будуть актуальні завжди — це класика жанру, незважаючи на те, чи вставлені вони в рамочку чи тримаються на кліпсі. Якщо ви надали перевагу друкованим номерам столу, то головна умова — щоб вони підтримували загальний стиль весільної поліграфії.

Схема розсаджування гостей.
Варіантів схеми розсадки, звичайно, безліч, але одна залишається незмінною — друкувати імена гостей і нумерувати столи все одно доводиться. Класичний варіант - план розсадки гостей в одній рамі - також може бути шедевром поліграфічної майстерності. Навіть якщо ви придумаєте список гостей за кожним столом помістити в окрему рамочку або розсадити на якомусь складному матеріалі (дерево, пластик), дотримуйтесь стилістики основної поліграфії.

Меню.
Все більшої популярності набирає французька подача страв. Гості сідають за сервірований та декорований стіл, на якому не стоять нескінченні тарілки з ковбасою та холодцем. Їжа подається офіціантами у стандартному порядку: холодна закуска/салат, гаряча закуска, основна страва, десерт. Ну а вибір страв зазвичай прописується у весільному меню. Там же можна знайти і список напоїв, що пропонуються на весіллі.
Так, для наших широт це поки що досить незвичайно, але такий варіант весільної вечері має ряд переваг:
- Вигляд красиво оформлених та сервірованих столів не буде зіпсований тарілками із закускою та пластиковими пляшками з напоями.
- Гостям не доведеться змішувати в одній тарілці олів'є, оселедець та холодець – це шкідливо. Почуття тяжкості в шлунку після такого бенкету не пройде до ранку, краще запропонуйте вашим гостям роздільне харчування. До речі, ви можете замовити варіант «дегустаційного меню», коли в одній тарілці гостю подається кілька видів різних закусок, що поєднуються між собою, маленькими порціями.
- Зміна страв свідчить про вищу культуру прийому їжі.
- Дозування напоїв (коли їх розливають офіціанти, а не самі гості), з одного боку, не дозволить особливо активним гостям прийти у неналежний стан, з іншого боку, гостям завжди буде надано належної уваги.
Якщо ви вирішите вийти на новий рівень банкетної культури, вам неодмінно знадобляться надруковані спеціально до вашого свята меню. Картки або невеликі меню-книжки красиво розставляють на столі поряд з келихами або кладуть на тарілку, завершуючи стильне сервірування. Іноді картки-меню на весіллі складаються у вигляді невеликого бланка, в якому гість може відзначити страви, що сподобалися, з різних категорій і який потім передається офіціанту.

"Thank you cards".
Картки подяки. Хороша традиція не лише дарувати невеликі подарунки, сувеніри гостям на згадку про весілля, а й говорити «дякую». Такі картки дарують гостям або наприкінці весілля (наприклад, з написом «Дякую, що були з нами цього дня»), або відправляють поштою вже після того, як весілля пройшло та розібрано подарунки. В останньому випадку прийнято також чемно подякувати за подарунок і написати, чим він вам запам'ятався.

Wedding questionnaire.
На Заході просто люблять всілякі весільні анкети, тести, опитувальники із серії «Як добре ти знаєш наречену та нареченого?» (заповнюється будь-якої миті, коли у гостя з'являється час), «Що я думаю про ваше весілля?» (проста анкета про те, наскільки гостю було весело, чи сподобалася програма тощо — заповнюється наприкінці весілля або надсилається поштою), «Моя порада майбутній сім'ї» (заповнюється, наприклад, перед весільною вечерею).
Такі анкети друкуються на невеликих бланках та можуть містити будь-які питання. Нам сподобалися, наприклад, такі:

Коли я дізнався, що Сергій і Марина одружаться, я...
Коли я побачив наречену Ігоря вперше, я подумав, що...
Коли я познайомився з нареченим Каті, мені здалося...
Вперше я побачив хлопців разом...
Моя порада: Олено, завжди...
Моя порада: Сашко, ніколи не...
Сьогодні під час церемонії я...
Я хочу, щоб ви завжди...

Такі анкети - це дуже мило і це чудова пам'ять про ваш найкращий день, розписана в фарбах і відбиває живі емоції гостей.

Перераховувати види весільної поліграфії можна до нескінченності: це і популярні картки для фуршету/кенді бару/сирного столу, кейк-топпери, стікери, марки, етикетки на пляшки, фантики для цукерок, картки бажань, книги побажань, прес-воли, декорації та ін. . Але у статті приділено увагу найголовнішим «фішкам» весільної поліграфії. Зрозуміло, вся весільна поліграфія має бути в єдиному стилі та в ідеалі її має розробляти один дизайнер.

Головне, якщо ви зважитеся на створення цієї краси, не забудьте залишити собі по парі екземплярів. По-перше, для того, щоб у день весілля фотограф зміг сфотографувати повний набір стильних поліграфічних штучок, а по-друге, на згадку, звичайно!